Fietsreis Alpen & Adria
Actieve rondreizen | - 24 dagen | vertrek 27 mei 202724 Tage | Abreise 27. Mai 2027
Huisdier: Nee
Inspanning: Inspannend
Deze fietstopper voert u door Oostenrijk, Italië en Slovenië. U fietst door bergachtige landschappen langs de mooiste meren van Karinthië en door de rivierdalen van Stiermarken. Heel bijzonder zijn de routes van de Alpe Adria Radweg waar u langs prachtige berglandschappen, rivieren en groene dalen fietst. Naast het plezier van het fietsen is er natuurlijk ook ruimte voor andere activiteiten. Wat dacht u van een stadsexcursie door Venetië en Ljubljana?
- Alpe Adria Radweg en Stiermarken
- Varen naar Venetië
- Stadstour Ljubljana
Reisdetails
Actieve rondreizen | - 
ReisduurReisedauer
24 dagen24 Tage
GroepsgrootteGruppengröße
Max. 20 combinaties
Start - FinishStart - Ziel
Lienz - St. Martin bei Lofer
Route afstandReiselänge
ca. 1100 km
Nee
Inspannend

Inclusief
- Alle campinggelden, elektriciteit
- 11 excursies
- 3 middagmaaltijden, incl. een drankje
- 2 avondmaaltijden, incl. 2 drankjes en koffie (indien noodzakelijk incl. transfer)
- 3 keer koffie met gebak
- 1 kaas -en zuivelproeverij
- Begeleiding door reisleider(s)
- ACSI Campingtours-app incl. routes
- Reüniedag
- 4 nummers ACSI FreeLife magazine cadeau
Exclusief
- Reserveringskosten
- SGR- bijdrage
- Fooien
- Verzekeringen
- Brandstofverbruik
- Douchemunten
- Tolgelden
- Bijdrage Calamiteitenfonds
Fietsen en conditieVoor alle fietsreizen geldt dat een goede gezondheid belangrijk is. Houd rekening met fietstochten van ongeveer 30-60 km per dag. Zorg voor een goede fiets, inclusief fietsverzekering. En we raden u aan een fietshelm te dragen.
Belangrijk om te wetenVoordat u een ACSI Kampeerreis boekt, is het raadzaam dat u zich op de hoogte stelt van een aantal zaken. Dit maakt uw vakantie in het algemeen en uw reis, uw verblijf op campings en mogelijke excursies in het bijzonder alleen maar prettiger. Klik hier voor meer informatie.
Dagprogramma
DagTagFinishZiel
Dag 1Aankomst in Lienz. ‘s Avonds openen we onze reis met een gezellig welkomstdiner.
Dag 2Fietsexcursie langs de rivier de Isel naar Matrei. Onderweg genieten we van een gezamenlijke lunch.
Dag 3U heeft een vrije dag. Breng een bezoek aan de stad Lienz, waar u zich prima een dag kunt vermaken. Lienz staat bekend om de mediterrane sfeer dank zij de vele palmbomen, gezellige terrasjes en autoluwe straten waar u op een rustig tempo doorheen wandelt. Bezoek het Schloss Bruck en neem een kijkje in de middeleeuwen of ga nog verder terug in de geschiedenis bij de overblijfselen van de Romeinse nederzetting.
Dag 4Reisdag naar Villach-Landskron (ca. 115 km).
Dag 5Vandaag maken we een fietsexcursie rond de Ossiacher See en genieten we onderweg van koffie met een gebakje. De Ossiacher See is het op twee na grootste meer van Karinthië en een heerlijke plek om te recreëren. Het water is vaak warm en schoon en nodigt uit om te zwemmen, vissen en watersporten. Rondom het meer ligt een relatief vlak fietspad dat goed begaanbaar is.
Dag 6Geniet van een vrije dag op de camping of ga de natuur in. In de omgeving van de camping kunt u prachtige wandel- of fietstochten maken.
Dag 7De fietsen gaan met ons mee in de bus voor een excursie, inclusief lunch. Vanaf het Lago di Fusine in Italië fietsen we over een bijzonder traject van de beroemde Alpe Adria Radweg.
Dag 8Reisdag naar Caorle (ca. 200 km).
Dag 9Vandaag staat een bijzondere excursie op het programma, want we gaan Venetië verkennen! De bus haalt ons bij de camping op en brengt ons naar het punt waar we op de watertaxi richting Venetië stappen. Daar aangekomen maken we een samen een stadswandeling waarbij we hoogtepunten, zoals de Rialtobrug en het San Marcoplein, bezichtigen. Tussendoor hebben we een koffiepauze op een gezellig terras. Na de wandeling heeft u vrije tijd en kunt u zelf ergens lunchen. Aan het einde van de middag nemen we de watertaxi terug en stappen en we weer in de bus richting de camping.
Dag 10U heeft een vrije dag. Breng een bezoek aan het sfeervolle badplaatsje Caorle.
Dag 11Reisdag naar Ankaran (ca. 140 km).
Dag 12Fietsexcursie langs de Adriatische Zee naar de charmante havenstadjes Izola (waar koffie met gebak voor ons klaarstaat) en Piran.
Dag 13Vrije dag. U kunt vanaf Ankaran de fietsroute langs de kust naar Muggia en Triëst verkennen. Of ga een dagje luieren aan het strand.
Dag 14Reisdag naar Ljubljana (ca. 110 km)
Dag 15We stappen weer op de fiets en rijden naar het centrum van Ljubljana. Daar nemen we het toeristentreintje en maken een ritje door de stad, waarbij we Nederlandstalige uitleg krijgen over alle bezienswaardigheden. Na het treinreisje genieten we samen van een smakelijke pizzalunch. Aansluitend heeft u nog wat vrije tijd en daarna fietsen we weer terug naar de camping.
Dag 16U heeft een vrije dag.
Dag 17We reizen verder naar Steiermark, Fisching (ca. 175 km).
Dag 18Vandaag fietsen we naar de Red Bull Ring, het thuiscircuit van het Formule-1 team van Max Verstappen. We fietsen rondom het circuit, brengen een bezoek aan het bezoekerscentrum en in het circuitrestaurant genieten we van een kopje koffie met gebak.
Dag 19U heeft een vrije dag. Geniet van een dag op de camping of verken de omgeving op de fiets. Het Murtal heeft een uitgebreid fietsknooppuntennetwerk waarmee u zelf een mooie route kunt samenstellen. Fiets naar het stadje Judenburg of beklim de Eppenstein-ruïne.
Dag 20Fietsexcursie naar de Obersteirische Molkerei. We krijgen daar een rondleiding en proeven onder andere diverse bio-producten. We sluiten deze dag af met een gezellige barbecue.
Dag 21Reisdag naar Sankt Martin bei Lofer (ca. 225 km).
Dag 22Fietsexcursie naar de Seisenbergklamm en Lamprechtshöhle. We ontdekken deze twee bijzondere natuurwonderen in het Salzburger Saalachtal. We wandelen een stukje door de smalle Seisenbergklamm langs steile rotswanden en bruisend water. Daarna verkennen we de indrukwekkende Lamprechtshöhle, een van de grootste grottenstelsels van Europa.
Dag 23U heeft nog een vrije dag waarop u zelf kunt bepalen wat u doet. ‘s Avonds nemen we afscheid met een feestelijk afscheidsdiner.
Dag 24Vertrekdag, einde van de reis.
Reisleiders
Het is nog niet bekend welk reisleiderskoppel deze reis zal begeleiden.Noch nicht bekannt, welche Reiseleiter diese Reise begleiten werden.
Veel gestelde vragen
Hoe snel wordt er gemiddeld gefietst?
Tussen de 16 en 18 km/u, maar dat kan afhankelijk van de groep naar boven of beneden afwijken.
Moet ik over een elektrische fiets beschikken?
Een elektrische fiets is aan te bevelen, maar geen vereiste. U kunt ook deelnemen met een gewone fiets of een ander geschikt type fiets, zolang deze voldoende versnellingen heeft en u comfortabel kunt meefietsen in een gemiddeld tempo van 16 tot 18 km per uur.
Hoeveel kilometers worden er per fietsexcursie gemiddeld gefietst?
Dat varieert van ca. 30 tot 60 kilometer.
Wat is het gemiddelde hellingspercentage van de fietstochten?
Bijna alle fietsroutes lopen langs de kust of in de nabijheid van de kust en zijn nagenoeg vlak. Eén route gaat over een onverharde pad.
Mag ik mijn huisdier meenemen?
Nee, helaas zijn bij deze reis geen huisdieren toegestaan.
Moet ik een helm en het ACSI-fietshesje dragen tijdens de fietstochten?
In het belang van de veiligheid en de goede herkenbaarheid van de groep tijdens de fietstochten adviseren wij dringend om zowel een helm als het ACSI‑fietshesje te dragen. Het fietshesje ontvangt u bij aanvang van de reis van uw reisleiding.
In sommige landen geldt een wettelijke helmplicht. Indien dit het geval is in het land waar de reis plaatsvindt, dient deze verplichting te allen tijde te worden nageleefd en wijken wij hier niet van af.
In sommige landen geldt een wettelijke helmplicht. Indien dit het geval is in het land waar de reis plaatsvindt, dient deze verplichting te allen tijde te worden nageleefd en wijken wij hier niet van af.
Wordt er in groepsverband gefietst?
Ja, er wordt in één groep gefietst. Wanneer het noodzakelijk is, kan de reisleider besluiten de groep op te splitsen in kleinere groepen.
In welke conditie moet mijn fiets en materiaal verkeren?
Uw fiets en overige materialen dienen deugdelijk, goed onderhouden en in veilige staat te verkeren, zodat u de fietstochten probleemloos en verantwoord kunt uitvoeren.
Heb ik een bepaalde lichamelijke conditie nodig om mee te fietsen?
Wij gaan ervan uit dat iedere deelnemer beschikt over een goede fysieke en mentale conditie om de reis zelfstandig en met plezier te kunnen maken. Dit geldt niet alleen tijdens het fietsen, maar ook daarbuiten. Tijdens een fietsreis kan het namelijk voorkomen dat bepaalde stukken (deels) lopend moeten worden afgelegd.
Mocht er tijdens de reis twijfel ontstaan over de haalbaarheid voor u, dan bespreekt de reisleider dit graag met u en kan hij of zij in overleg adviseren om bepaalde onderdelen of fietstochten niet mee te maken.
Mocht er tijdens de reis twijfel ontstaan over de haalbaarheid voor u, dan bespreekt de reisleider dit graag met u en kan hij of zij in overleg adviseren om bepaalde onderdelen of fietstochten niet mee te maken.
Verantwoord reizen
Kies voor een duurzame vakantie met ACSI Kampeerreizen. Kamperen is niet alleen de meest milieuvriendelijke manier van vakantie vieren, met uw reis worden ook lokale ondernemers ondersteund. We werken direct samen met lokale partners voor campings, uitstapjes en transport. Daarnaast spaart een kampeervakantie met ACSI Kampeerreizen een vliegreis uit en nemen wij geen excursies op in ons programma die schadelijk zijn voor mens, dier en milieu.
Reis bewust
Hoeveel CO2 bespaart u tijdens deze reis door in uw eigen kampeermiddel te slapen in vergelijking met een hotel? Wij rekenen het voor u uit.














